Povídání s Eliškou

Ahoj, Eliško Brotánková! Jelikož jsi se účastnil/la mládežnické výměny v zahraničí, hádám, že jsi dobrodružný typ, který tráví svůj volný čas aktivně. Můžeš nám prozradit, čemu zajímavému se věnuješ?

Mým největším zájmem je hoop dance (tanec s obručí). Také jsem si zamilovala zumbu. Dříve jsem se hodně věnovala focení, obzvláště makro fotografii, nebo také kreslení. 

A co studuješ? Nebo jsi už začal/a pracovat?

Studuji filologii, konkrétně obor Cizí jazyky pro cestovní ruch - anglický a německý jazyk, na Univerzitě Hradec Králové.

Cestuješ rád/a? Myslíš si, že je důležité, aby člověk cestoval jak nejvíc, to jde?

Cestování miluji, proto jsem již na střední škole studovala obor Cestovní ruch a průvodcovství, který mě velice bavil. Ano, myslím si, že by lidé měli cestovat, dokud mohou, dokud nemají děti nebo jiné závazky, nebo případně nějaké vážnější nemoci ve stáří. Rozhodně to člověku dá mnoho zkušeností do života i vzpomínek.

A jak to máš vůbec s ostatními národy? Poznáváš rád nové kultury? Máš nějakou oblíbenou?

Poznávání nových kultur je pro mě nekonečným dobrodružstvím. Líbí se mi například kultury jižních zemí, které žijí tancem, například Španělé.

Nakonec bych ještě ráda věděla, jaký je doposud tvůj největší úspěch, na který jsi náležitě hrdý a nebo tě posunul tam, kam jsi chtěl/a.

Mým největším úspěchem byl asi tento výměnný pobyt do Slovinska, byla to totiž moje první cesta, kdy jsem jela do zahraničí sama za sebe, bez rodiny či někoho blízkého, ale jen za cizími lidmi.

Autor ankety s Eliškou: Marcela Střešňáková (bývalá členka Mládežnicke rady)

Zpracovala a zveřejnila 5. 9. 2017 Michaela Cahelová